ZigZag
ZEYNEP – 6 AYLIK
ZigZag

Merhaba BeeAnne ve Uykusuz Anneler;

Benim minik balarım ile hikayem hepinizde biraz vardır:  uykusuz geceler ve gündüzler…Yani hepiniz birçoğunz gibi biz de aynı çıkmazdaydık. İlk başta gece uykularımız iyiydi, çok uykusuz değildik; gündüzlerimiz bir felaketti, bütün gün yarım saat ayakta sallanarak tabii ki…Hiç birşey yiyemiyordum, bebeğime tek başıma bakan bir anne olarak da durum hiç iyiye gitmiyordu; tam biraz gündüzü çözmeye çalıyordum ki geceler bozulmaya başladı. Bu arada herkesin duyduğu çevre baskısını  ben de duyuyordum ama benim umudum artık bitiyordu, sonunda çok direndiğim memede  uyutmaya yenik düşmüştüm nasıl olduğunu hiç anlamadan ama artık birşey yapmam gerekiyordu, böyle olmuyordu…Balarım  mutsuz, uykusuz; ben uykusuz…..Tam bu sırada imdadıma önce daha önce Çiğdem Hanım ile çalışmış Burcu Hanım yetişti, eşim bu uyku eğitimine inanmıyordu ama benim çaresizliğimi gördüğü için yanımdaydı. Burcu Hanım ile görüştüğümde bana tek söylediği “bir gün bile bekleme” oldu ama etrafımdaki herkes  “yapma” diyordu ama ben karar vermiştim  ve tabii ki  kurtarıcımız ile tanıştık Burcu Hanım sayesinde. Çiğdem Hanım’ı aradığımda istediğim konuşmaydı, net-sakin ve gerçekçi, samimi, güven veren….Bu süreçte güvene ve samimiyete çok ihtiyacım vardı. Şimdi sadede gelelim; benim minik Zeynep’im ilk günden itibaren kesintisiz olarak uyuyor ve tabii ki ben de uyuyorum, inanmak biraz zor biliyorum…Bir gece önce uykusuz bir gece, sonra kesintisiz uyku inanılmaz!! Çok mutlu bir bebeğim var, uykulardan gülerek uyanıyor, gelişimi bile çok farketti bu süreçte…4 gün ateşli hastalık geçirdi ve uyanmadan uyuyarak atlattı.

Son birşey demeden önce öncelikle  benim paniğimi çeken her an destek olan Çiğdem Hanım ile tanışmamı sağlayan Burcu’ya çok teşekkür ederim.

Asıl kahraman tabii ki Çiğdem Hanım’a bana cesaret verdiği için, bu süreçte her an ulaşabildiğim ve bütün paniklemelerimde bana sakin yol gösteren, benim tüm sorularıma cevap verdiği için çok teşekkür ederim. İyi ki yollarımız karşılaşmış, iyi ki hayatımıza dokundunuz…Hep mutlu haberlerle size geleceğiz artık Çiğdem Hanım 🙂

Şimdi uykusuz anneler bu yazıları okumaya başladıysanız, zaten karar vermişsiniz ve tamamlamak BeeAnne’de. Yani doğru yerdesiniz; lütfen bebeğinize yapabileceğiniz en büyük iyiliği yapın ve önce Çiğdem Hanım’dan hemen bir randevu almakla işe başlayın. Şimdiden herkese  mutlu uykular!

Çağla Çakır-Zeynep’in Annesi

BeeAnne Notu : Vallahi kahraman değilim:) Evet tecrübeliyim ve bu işi çok seviyorum ama asıl kahramanlar benim BeeAnnelerim ve balarılarım…Sevgiler,

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir