ZigZag
ÖMER TALHA (10,5 Ay)
ZigZag

Tüm BeeAnne takipçilerine Bee Baba:) olarak merhaba!
Şu an 11 aylık olan oğlumuz IMG_20160616_121600 (3) ile olan zorlu fakat sonunda herkesin kazançlı çıktığı mücadelemizi konu alan bu hikâyeyi sizlerle paylaşmak istedim.
Onu ilk kez kucağımıza aldığımız an, o güne kadar katlandığımız tüm zahmetlerin karşılığını misliyle aldığımız an olmuştu. Ve böyle bir mucizeye sahip olabilmek dünya lezzetlerinin en tatlısıydı. Bunun için ne kadar şükretsek azdır.
Annelik ve babalık sevincini tattığımız bu ilk günler çabucak geride kalıyor ve artık bebeğimizi sağlıklı bir şekilde büyütebilmenin arayışı içine giriyorduk. Sağlıklı bir bebek aynı zamanda mutlu bir aile demekti. Mutlu bir aileyi tesis edebilmek için uğraş verdiğimiz o günlerde uyku düzensizlikleri problemi ile karşılaşmıştık. Başlangıçta 5-10 dakika sallayarak uyutabildiğimiz Ömer Talha sonraları kontrolden çıkıp 1-1,5 hatta 2 saat sallayarak uyur hale gelmişti. Geceleri büyük çabalar sarf ederek uyutmayı başardığımız Ömer Talha’nın çoğu zaman birkaç saat sonra uyanması ise bizde büyük hayal kırıklıklarına neden oluyordu. Uykusunu alamayan bebeğimiz huzursuz olmaya dolayısıyla anne ve baba olarak bizlerde de stres ve sıkıntılara sebep oluyordu. Kendimizce mantıklı mantıksız birçok yöntem denedik ama maalesef aldığımız sonuçlar hep olumsuz oldu.
Çaresizliğimizin dip yaptığı günlerden birinde eşim bana BeeAnne ve Çiğdem Hanım’dan bahsetti. Ağlayarak yaşadığımız sıkıntıları kendisine aktarırken son çare olarak Çiğdem Hanım’ı gördüğünü anlayabiliyordum. İtiraf etmeliyim ki; uyku eğitimi dedikleri bu yönteme ben çok da fazla umut bağlamamıştım. Çünkü Çiğdem Hanım çok zor bir bebek olan oğlumuz Ömer Talha’yı tanımıyordu.
Fakat hayal bile edemeyeceğimiz şeyler oldu. Evet, artık kendi başına uykuya dalabilme ve kesintisiz 10-12 saat uyuyabilme yetisini kazanan bir bebeğimiz var. Hem de bunu diş çıkarttığı bir dönemde başardık. İnsana güven ve sakinlik telkin eden ses tonuyla, birbirinden farklı konulardaki bilgi ve birikimiyle, hiçbir koşulda pes etmeyen azmi ve kararlılığıyla elde ettiğimiz inanılmaz başarının baş mimarı olan Çiğdem Hanım’a sonsuz teşekkürler.
Bu yazı vesilesiyle başlangıçtaki ön yargılarım için kendisinden özür diliyor ve bizim gibi çare arayan daha binlerce ailenin, mutlu sonlar yaşamasını temenni ediyorum.

Esra-Faruk BULANIKOĞLU

BeeAnne Notu: Faruk Bey’in bahsettiği gibi, Esra Hanım beni ağlayarak aradı; Ömer Talha’nın uyku problemiyle birlikte tükendiğini söylüyordu. Bir annenin çaresiz hale gelmesi ve destek olma sorumluluğu yüksek olsa da, sonuca odaklandığınızda aşılamayacak engel yok. İyi ki Faruk Bey baştaki tereddütünü bir kenara koyarak, eşine destek verdi de, eğitime başladık ve bir Mutlu Son hikayemiz daha oldu:) Baldanadam Ömer Talha’ya ve size güzel uykuların devamını diliyorum, sevgilerimle…

BA-Circular-Watermark

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir