ZigZag
MELİKE (10 AY)
ZigZag

Uyumayan bebek yoktur, bebişine  kendi kendine uyuma fırsatı vermeyen ve bebeklerini iyi tanıyamamış anne-babalar vardır… Çiğdem Hanım ile çalışmamız sonucunda benim bebeklerin uyku düzeni ile ilgili çıkarımım bu oldu. Çiğdem Hanım ailecek hepimizin tükendiği, enerjisini bittiği bir anda sihirli değneğiyle hayatımıza öyle bir dokunuş yaptı ki, kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Melike 10 aylık oluncaya dek hep kucakta, ya da yastık üzerinde ayakta yürüyerek uyutulmaya çalışunnamed-1ılan ve sonra yatağına bırakılan bir bebekti. Ancak gündüz uykuları yok denecek kadar kısa sürüyordu. Gece ise tam bir kabustu. Neredeyse her saat başı ağlayarak uyanıp ya mama ya su içip sakinleşerek yine kucakta uyutmaya çalışıyorduk. Çalışan anneler beni çok iyi anlayacaktır, bu tempoyla ertesi gün yorgun ve bitkin bir şekilde işe gidiyor olmak hayata karşı motivasyonumu daha da azaltıyordu. Bir de bunların üzerine Melike’yi sürekli kucakta uyutmaya çalışmaktan dolayı oluşan omuz ve bilek rahatsızlıklarım oluşunca bu işin bir çözmü olmalı diye araştırmaya başladım.

Aslında uyku eğitimleriyle ilgili daha önce araştırmalar yapmıştım. Melike’ye  hangi metodun uygun olabileceğini anlamaya çalışmıştım. Ayrıca internetten bir çok uyku danışmanlığı yapan kişinin sitesine girip inceleme şansım olmuştu. Ama yine tükenmişlik sendromu yaşadığım bir günün sabahında Çiğdem Hanım’ın sitesiyle ve onun güven veren yüzüyle karşılaştım. Birden “işte budur” dediğimi hatırlıyorum. Hemen iletişime geçtim. Kendisi sürecin başından sonuna dek bana istediğim güveni ve desteği eksiksiz sağladı.

İlk haftanın sonunu görmeden Melikem evdeki herkesi şaşırtarak kendi kendine uyumaya başladı. Gündüz uykuları uzadı ve gece hiç uyanmadan ve gece beslenmesine ihtiyaç duymadan  10 saat uyuyabilen bir bebek olduğuna hayretle şahit olduk. Şu anda omuz ağrılarım geçti, evdeki bakıcımız, eşim ve ben ve tabii ki Melike gayet deliksiz, huzurlu birşekilde uyuyoruz ve güne musmutlu başlıyoruz.

Çiğdem Hanım, iyi ki varsınız, bize özgürlüğümüzü verdiniz. Bu huzuru bulmak isteyen herkese sizi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Sevgiler, selamlar…

Nimet Güventepe

BeeAnne Notu: Nimet Hanım, büyük bir şirkette oldukça ağır sorumlulukla çalışan bir anne ve beni arayıp direkt başlamak istediğini söylediğinde birçok anne gibi o da çok yorgundu. Hemen kolları sıvadık, Melike’yi ve alışkanlıklarını inceledim önce her bebekte olduğu gibi ve akabinde doğru ve sağlıklı uyku alışkanlığı kazandırmak için birlikte çok keyifli ve pratik:) bir 2 hafta geçirdiğimiz eğitime başladık. Bana olan güveniniz için ve eğlenceli sohbetlerimiz için ben de çok teşekkür ederim. Balküpü Melike’ye de ömrü boyunca güzellikler ve mutluluklar diler, öperim…Sevgilerimle,

BA-Circular-Watermark

 

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir