ZigZag
İPEK (9 AYLIK)
ZigZag

xxxNer’den başlasam, nasıl anlatsam???? Çiğdem Hanım’dan önce, Çiğdem Hanım’dan sonra bence tam olarak doğru ifade.” Sevgili ipekciğimiz çok minnoş bir bebektiiii” desem de inanmayın, valla bizi mahvetti, 4 ay ağlar mı bir çocuk, o ağladı! Oysa ki ismini İpek koyarken hiç böyle hayal etmemiştik. 2 aylıkken de kuzucum fıtık ameliyatı oldu, e haliyle gelsin ayakta sallamalar, gitsin kucaklamalar! Yok uyumuyor, uyanık sürekli; artık her türlü sallama yöntemi mübahtı, her yol deneniyordu ve evde çıt çıkartan yanıyordu. Tabii bir de Mert Abiciğimiz vardı evde, ben içeride 2 saat uyutmaya çalışırken kuzucum babayla kalıyordu ve ben 2 cocuğumla da kaliteli vakit geçirememenin acısını yaşıyordum. Sonra bir arkadaşım anlattı uyku eğitimini ve Çiğdem Hanım’ı…Önce direndim açıkçası, niye bebeğimi durduk yere ağlatacaktım ki! Çünkü o çok akıllı ve uslu bir bebekti yanına yatıyordum, uyuyordu! Tabii ki de değildi, işte bu gerçegi gördüğümde yani uyutmak için daha çok ağlattığımı farkettiğimde denemeye karar verdim. Bu karar verme süreci biraz uzun sürdü ve 9 aylıkken başladık eğitime! Sonra da “keşke daha önce başlasaydım” dedim.

İpek çok inatçı bir bebekti, direndi, ama kısa sürede artık kendi kendine hiç ağlamadan uyuyabilir hale gelmişti, bu bizim için bir mucizeydi! Tabii Çiğdem Hanımcım, canımcım; bizimle çalıştığına pişman olmuş olabilirdi, çünkü gerçekten ben de çok duygusal bir anneydim. Bazen başının etini yedim, ama o sabırla her zaman beni yanıtladı ve destek oldu, ve tabii her zamanki gerçekçi tavrıyla?Şu an minnoşum 12.5 aylık 3 aydır ailecek uyuyoruz?

İpek daha hızlı büyümeye başladı; haa en önemlisi de gece milyon kez emzirdiğim için gündüz emmeyen bebeğim şu an gündüz bol bol emen bir bebek haline geldi.

Halen aklıma birşey takılsa aynı nezaket ve ilgiyle destek oluyor Çiğdem Hanım.Bizim hayatımızda iz bıraktı…
İşte böyleee, bence çok düşünmeyin ve erken dönemde başlayın eğitime, bebekler mışıl mışıl uyusun, uyusun da büyüsün!

BeeAnne Notu: Özgen Hanım bir çocuk doktoru, tecrübeli bir anne… İpek ikinci çocuğu ve o daha 4-5 aylıkken ilk görüşmemizi yapmıştık, kendisinin de yazdığı gibi eğitime başlamakta çekinceleri vardı. Uyku Eğitimi vermek bir karar ve kesinlikle anne ve babayı ikna ederek başlanacak bir eğitim değil. İkna konusu ağlama da değil bu arada, zira, metodu doğru takip ettiğinizde ve benim çalışma şeklim olan gün içinde mesajlarak uyku saatleri konusunda doğru yönlendirmeyi yaptığınızda ağlama yaşamadığımız ya da az yaşadığımız birçok bebek var. Özgen Hanım’a güzel sözleri için teşekkür ederim herşeyden önce ama başımın etini yeme kısmını kabul etmeden bu yazıyı yayınladığımızı da belirtmek isterim:) Gerçekçilik kısmı ise ayrı ve derin bir mevzuu:) İpek balına mutlu ve güzel yaşlar dilerim….

Sevgiler…

BA-Circular-Watermark

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir