ZigZag
ECE (9 AYLIK)
ZigZag

Merhaba Beeanne?

Öncelikle sizinle karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İkinci çocuğumu büyütürken doğru bildiklerimin aslında yanlış olduğunu sizler sayesinde öğrendim.

Kızımın 4,5 ay gaz sancıları sürdü. Biz de sakinleştirmek için sallayarak, emzirerek uyutmaya çalıştık. Sancıları bitti ama bunlar alışkanlık olarak kaldı, emerken uyusa bile yatağına koyarken daha da ağlamaları arttı. Artık sallayarak ve emzirerek uyutmak mümkün olmuyordu. Kızım 8,5 aylık olmuştu, düzelir  diye beklerken uyutmak daha da zorlaşmıştı ve ağlamaları da artmıştı. Kendimi çok çaresiz hissetmeye başlamıştım. Uyutamayınca ağlıyordu, ben de uyutamadığım için ağlıyordum. Uyutma saatlerimiz 1 saati geçiyordu ve uykuları hep çok kısa sürüyordu, üstüne bir de geceleri de sık sık uyanmaya başlamıştı. Her seferinde emziriyordum yeter ki uyusun diye.

Uykuyla ilgili internette araştırma yaparken sizin sitenizi gördüm ve hemen aradım. Beni anlayan bana derman olmak isteyen çok sevgili Çiğdem Hanım çıktı karşıma. İlk konuşmamız da bile mutluluktan yerimde duramadım ve eğitime başladık. Yeter ki küçük balarım? mutlu, huzurlu uyusun diye. Çiğdem Hanım ve Gül Hanım’ın desteğiyle kızım ilk geceden itibaren deliksiz uyumaya başladı. Ben de ilk defa uyanmadan huzurlu bir gece geçirdim, inanamıyordum. Gündüz uykularınıda artık ne zaman uyutacağımızı da biliyoruz, sizlerin sayesinde uyku ve beslenme düzeni oluştu. Kızım uyku aralarında artık daha mutlu?.
Uyku eğitimine başlamadan önce çok tedirgindim. Ama sizin konuşmalarınızla ve desteğinizle herşey yoluna girdi. Ailem artık daha? mutlu, mutluyuz. İyi ki varsınız, iyi ki sizinle karşılaştım. İyikilerimdensiniz?. Sabrınız, özveriniz için sonsuz teşekkürler…

Sevgilerimle Çiğdem Hanım ve Gül Hanım
Nurdan Nogay

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir