ZigZag
CAN YİĞİT (7 AYLIK)
ZigZag

Merhaba sevgili anneler,

Can 6 aylıkken başladı bizim uykusuz gecelerimiz.. Çok fazla memeye bağımlı olduğu için tüm uyanmalarında tekrar uykuya dalmak için beni istiyordu…En son onun da benim de perişan olup yaklaşık 15 dakika, yarım saatte bir uyanmaları olduğu gecenin sabahı Çiğdem Hanım’ı aradım ve uyku eğitimine hemen o gün başladık.. .Çevremdeki herkes “nasıl olacak, yazık çocuğa, işe yaramaz” düşüncesiyle yaklaşırken Çiğdem Hanım’ın desteğiyle Can’a uykuya kendi kendine dalmasını öğrenmesi için fırsat verdik ve daha ilk gece Can ve tabii ki ben tüm gece arada bir kere uyandırarak süt vermenin dışında kesintisiz uyuduk ki saat 23:00’den sabah 06.30’a kadar uyuduğumda gerçekten inanılmaz mutlu olmuştum…Daha sonraki günlerde de hiç ağlamadan uykuya dalmaları başladı, çünkü Çiğdem Hanım Can’ın doğru uyku saatlerini keşfederek onu doğru zamanlarda uyutmayı öğretti… Aynı zamanda bence Beeanne’nin eeeeen önemli farkı bana her an aynı içtenlikle yanıt vermesi oldu, hatta onunla konuştuğum zamanlarda kendimi sanki yakın bir arkadaşımla konuşuyormuşum gibi samimiyetini hissettim..2017-07-07-PHOTO-00000004

Ve o günden beri hayatımdaki yeri ve değeri çok önemli, çünkü uzattığı el paha biçilemez.. Şimdi Can 19 aylık ve herkes onun uyuma haline şaşırıyor! Çiğdem Hanım’a buradan geç de olsa çok çok teşekkür ederim annelere umut olduğu için…Ve bana iyi bir uykunun bütün güne yansıyan bir mutluluk olmasını yaşattığı için.
Selin Özkan
BeeAnne Notu: 1 yıl sonra gelen Mutlu Son sürprizine bayıldımmm:) Can ile eğitim sanki dün gibi, ne zaman 19 ay olmuş, inanılır gibi değil! Eşinin yoğun seyahatli iş temposunda arı gibi bir anneydi Selin Hanım, hem de o kadar sakin ve sımsıcak…Bol sohbetli iki hafta için ben de çok teşekkür ederim. İnşallah 19 yaşına gelince de mezuniyetler görürüz:) Sevgiler….
Çiğdem
BA-Circular-Watermark
0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir