ZigZag
BEEANNE HAKKINDA
ZigZag

Merhaba,

Bitmeyen(!) planlar yüzünden sürekli erteleyip Ekim 2014’de kucağıma aldığım Matthew Can’ın annesiyim.

Can dünyaya gelmeden önce, Amerika’Family Sleep Institute’da ‘Bebek Uyku Danışmanlığı Eğitimi’ni tamamladım. Gerek eğitimim sırasında, gerekse sonrasında birçok aileye Bebek Uyku Danışmanı olarak yardımcı olma imkanı buldum.

Anne olmadan önce, her ne kadar kendimi psikolojik ve teknik:) olarak birçok zorluğa hazırlamaya çalıştıysam da, özellikle duygusal olarak hayatımın en zorlu dönemlerinden birini tecrübe ettim ve bu zorlu dönemde birçok kez ‘ya bir de uyku problemi olsaydı?’ sorusunu kendime sorarken buldum; çünkü arkadaşlarım arasında ve etrafta gördüğüm, duyduğum en sıkıntılı sorun hep uyku idi. Aralarında öyle ciddi uyku sorunları yaşayan aileler vardı ki; ne sabır, ne tavsiye, ne de kitaplar fayda edemez haldeydi. Bebekleri ve çocuklarıyla uyku sıkıntısı olan ailelere el vermek, destek olmak üzere yola çıktım ve BeeAnne’yi kurdum.

BeeAnne’nin bebek uyku problemlerinin yanısıra, farklı konularda da annelere familysleepinstitutedestek olacak bir platform olmasını hedeflerken, sizlerin de değerli fikirleriyle çeşitli konularda birçok ortak duyguyu paylaşacağımızı umut ediyorum.

Sizlerle tanışacak olmanın büyük heyecanı içinde, bana ve BeeAnne’ye duyduğunuz güven için şimdiden çok teşekkür ederim…

Sevgilerimle,
Çiğdem Koyutürk

Ocak 2016, İstanbul

DAHA ÖNCE NERELERDEYDİM, NELER YAPTIM? 

– Adana Almanca Anadolu Lisesi sonrasında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. ABD’de University of Minnesota’da Pazarlama eğitimini; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde de Finans Master eğitimini tamamladım. 

Üniversite son sınıftayken  başladığım, Amerika menşeili Sigorta Brokerlik firmasında 2010 yılına kadar 10 yılın üzerinde çalıştım. Müşteri Temsilcisi olarak başlayıp daha sonra Departman Yöneticiliği’ne yükseldiğim Affinity Projeler Departmanı’nda yerli ve uluslarası birçok firmaya gelir ve markalarına destek, ortak markalı (co-branded) programlarını ekibimle birlikte yönettim. Daha sonra bir İngiliz firmanın Türkiye Ofisi’ni kurarak, 2 yıl Kurucu Ülke Müdürü olarak çalıştım. 2012-2015 yılları arasında, ilk çalıştığım firmanın bu kez Birleşik Arap Emirlikleri-Dubai Ofisi’nde Projelerden Sorumlu Direktör olarak görev aldım. Can 5 aylıkken, ona daha yakın olabilmek için işten ayrıldım ve 2015 yılı yazı sonunda da ailemle birlikte Türkiye’ye döndüm, BeeAnne’yi kurdum. 

Bir diğer girişimcilik hikayem ise Workinton…2012’de Kurucu Ülke Müdürü olarak işe başladığımda, ofisi bulmadan müşteri hizmetlerine başlayınca:) ilk 2-3 ay cafe, ev gibi ortamlarda çalışmak zorunda kaldım ve çok zorlandım. Bir pazar sabahı köpeğimiz Jessie’yi dolaştırırken, kendimi “yine çalışmam lazım ama bugün nerede?- ofis-cafe gibi biryer, sıcak bir ortam olsa keşke” derken buldum ve koştura koştura eve geldim. Fikrimi hemen eşim Nathan’la paylaştım ve hoop Google’a girdik; ortak çalışma alanı (co-working space) Arjantin kökenli Urban Station’ı çok beğendik ve ben hemen iletişime geçtim. Türkiye’ye getirmek için kurucuları ile ilk bağlantıları kurdum, ilk 6-7 ay ön maliyetler, çalışmalar vs. ilerledikten sonra, şimdiki ortaklarımla konuyu paylaştım ve bu konseptin Türkiye’ye getirilmesine birlikte öncülük ettim. Kurucu ortağı ve fikrin Türkiye’deki ilk girişimcisi olduğum şirketimiz, markamız Workinton (www.workinton.com) olarak birçok girişimciye ve firmaya saatlik kiralanan masalarıyla, toplantı odalarıyla, kiralanan ofisleriyle vs. hizmet vermeye devam ediyor.