ZigZag
BEE-KİTAP
ZigZag

Kitaplar! Hem biz annelerin, hem de çocuklarımızın hayatına dokunan en anlamlı şeylerden… Çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığını ne kadar erken elde etmelerini sağlarsak, hayatlarında o kadar iyi bir adım atmalarına sebep oluruz.

Çocuk yetiştirmenin en çetrefilli anlarında çoğu zaman ne yapacağımızı bilemiyor; endişe ediyoruz. Bazen bir uzmana danışıyor, bazen de kitaplara sarılıyoruz, çünkü çocuğumuzun ruhsal sağlığı ve mutluluğu herşeyden önemli. Uzmanlara göre, ruhsal rahatsızlıkların çoğunun kökeni çocukluk dönemine uzanıyor; sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirmede dış faktörler de rol alsa da iş, önce biz anne ve babalara düşüyor.

Bu bölümde, hem çocuklarımız için, hem de biz anne ve babalara yardımcı olacağını düşündüğümüz yardımcı kitapları bulacaksınız.

Not: Bu kitapların hepsi sadece tavsiye niteliğinde olup, çocuğunuzu yetiştirme şeklinize ve tercihinize göre farklı bakış açısına sahip olabilirsiniz ve önerilen kitapla ilgili aynı değerlendirmeleri paylaşmayabilirsiniz.

İlk kitap, benim annelik maceramda geçtiğimiz haftalarda okuduğum ve çok etkilendiğim bir kitap…

99 SAYFADA BEBEKLİKTEN ÇOCUKLUĞA

Prof.Dr.Yankı Yazgan, Türkiye'nin önde gelen çocuk ruh sağlığı uzmanlarından. Hayattaki duruşuyla, kitaplarıyla da benim çocuk sahibi olmadan önce de takip ettiğim, ancak çocuk sahibi olduktan ve BeeAnne'yi kurduktan sonra daha da ilgi duyduğum bir uzman. 99 Sayfada...Devamı

ÇOCUĞUNUZLA BİRLİKTE BÜYÜMEK

'İyi davranışları korkudan değil, mutluluk ve sevgiden kaynaklanan bir çocukla hayatınızı paylaşın" diyerek giriş yapıyor Dr. Aldort ve insanların doğasında kontrole direnmenin olduğunu belirtiyor. Kontrol etmenin bir kusur ya da hata olmadığına ancak, bir şekilde...Devamı