ZigZag
BEE-FIT
ZigZag

hfha-logo

işbirliğiyle…

Yazılı ve özellikle görsel medyanın etkisiyle ‘fit olmak’, ince bir bedene sahip olmakla karıştırılsa da, esasında sağlıklı ve aynı zamanda formda olmak anlamı taşıyor. Temelde, vücut tipi durumun temel kaynağı. Aynı antrenmanı yapıp, aynı beslenen iki vücutta farklı sonuçlar doğabiliyor. Dışarıdan zayıf gözüken birinin yağ oranı çok yüksek olabilirken, irice denilebilecek bir kişinin aslında ideal olan kaş yüzdesi bizi yanıltıyor olabiliyor.Özellikle anne olduktan sonra, omurgada artan yük neticesinde vücudun formu değişiyor, bazı bünyelerde bu daha da belirgin olabiliyor. Örneğin, bel bölgesinde eskiye oranla daha fazla yağlanma, ya da kemik yapısının az da olsa genişlemesi gibi… Bu yüzden de ‘fit’ tanımı ikiye ayrılır: Slim fit ve Thick fit. Hangi kategoride olduğumuzdan bağımsız sonuçta fit olmak için emek sarf etmek gerekiyor.

Gözde Biber’in kurduğu HemFitHemAnne (hemfithemanne.com – Instagram/hemfithemanne); bebeklerimizle birlikte sağlıklı, zinde ve fit bir vücut için, özellikle kısıtlı zamanlarda yapılabilecek etkili egzersiz önerilerini BeeAnne takipçileri ile düzenli olarak bu alanda paylaşacak. BeeAnne ve HemFitHemAnne işbirliğiyle #HemFitHemBeeAnne doğdu ve güzel aktivitelerde birlikte olacağımızı şimdiden paylaşmış olalım.

İlk egzersiz önerilerini deneme fırsatı bulduysanız, Instagram’da #HemFitHemBeeAnne etiketiyle BeeAnne takipçileri ile paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve zinde günlerinizin devamı dileğiyle…

instagram

@BeeAnne-bebek
@Hemfithemanne
#HemFitHemBeeAnne

YENİ ANNE EGZERSİZLERİ

Hassasiyetle belirtmek isteriz ki; aşağıda anlatılan egzersiz içerikleri annelerin doğumdan fiziksel güçlerini kazanmaya yönelik olarak ortalama seviyede hazırlanmıştır. Bel, diz, boyun semptomik durumlarda özenle ve bilinçle uygulanması gereken bu hareketler doğumdan...Devamı