ZigZag
ARYA – 9 AY
ZigZag

Merhaba  sevgili anne-babalar ve BeeAnne 🙂

13 aylık bi kızımız var… Arya’mız! Ben bir doktor anneyim, o yüzden her işi olduğu gibi kızımı büyütme konusu da benim için kuralına uygun olmalıydı. Doğduğundan  beri her yeni aşamada kendi çocuk doktorumuza, kendi doktor çevreme ve sonra da tatmin olmazsam sosyal medyada iletişim halinde olduğum birçok (her türlü uzmanlıktan) doktora danışarak uygulardım ne gerekirse. Taa ki kızım 9 aylık olup uykuları bozulana kadar. Normalde doğduğundan itibaren emzirdikten sonra kızım uyur ve 2-3 saate bir uyanır, emer tekrar uyurdu. Bölük pörçük de olsa uyuyabilirdim ve şikayetçi değildim bu durumdan.    9 ayın sonuna doğru emerek uyuma ve memeden ayrıldığında uyumama olayı başladı. Sonra da benim çare arayışlarım tabii…Önce gece emzirmesini kestim, bu sefer de kucaktan indiği anda uyanır oldu. Yaklaşık iki hafta kucakta uyur, kucaktan yere bırakır bırakmaz uyanırdı ya da  yatırınca 1-2 dk sonra uyanır tekrar kucağa çıkmak isterdi. Gecenin başında sabırla yatır-kaldır döngüsü tekrarlardı.

1-2-3-5-10-15-20-30 artık bu durum devam ettikçe sabrım tükenir bir süre sonra kendimi tanıyamaz hale gelirdim. Sonra eşim devralırdı geceyi. Ertesi gün işe gitmek artık çile haline gelmiş, hayat kalitem bozulmuş, resmen depresyona sürüklenmiştim. Sonra  dedim kendime; her yöntemi denemeye hazırım boşver doktorları Derya 🙂 çok karşı çıktığım ayakta sallama, çarşafta sallama dahil birsürü yöntem denedim olmadı. Sonra birkaç tavsiye üzerine Gül  Hanım ile tanıştık. Şöyle dedim: “Ne  isterseniz vermeye hazırım, n’olur kızımı uyutun! Gerçekten uyur değil mi, uyuyacak değil mi? Yoksa ben delireceğim” Gül Hanım beni sakinleştirdi, yöntemlerini anlattı ve ikna oldum, randevulaştık. Heyecanla eğitime başlıyacağımız günü beklemeye koyuldum.

Çevremdeki (doktorlar dahil) kimse bana inanmadı, “uyku koçu” ismine bile güldüler ama çoğu bebeklerini emerek uyutuyorlar. Gece birçok kez kalkıyorlar.. Biz eşimle kızım uyuduktan sonra dizimizi izliyoruz, sabah hepimiz dinç bir şekilde kalkıp güne mutlu başlıyoruz. Beeanne Ekibi hayatımızın rengini verdi resmen. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Kızımızın ilk diploması:) Herkese  gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Dr. Derya Zengin / Arya’nın Annesi

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir