ZigZag
ARABADA KISA SÜRELİ UYKU
ZigZag

Arabaya bindiniz, uyku saatine az kaldı; birkaç dakika sonra bebeğiniz uyuyakalmış ve muhtemelen de eve girip yatağına koyduğunuzda uyanmış olacak! Peki bebeğinizin arabada kısa süreli uyumasını engellemek için neler yapabilirsiniz?

20150424_152259

1. Emzik ve Biberon – Arabada emzik ve biberonla bebeğiniz daha kolay uykuya dalacaktır. Onun yerine kitap, oyuncak vererek dikkatini dağıtabilirsiniz. Yaşı büyük olan çocuklara sağlıklı atıştırmalık vermek de işe yarayabilir.

2. Hayatın akışı içinde her günün aynı rutinde olması mümkün olamayacağına göre; uyku konusunda da birtakım saat ayarlamalarıyla mevcut düzeni koruyabilirsiniz. Arabada uyumasını engellemeye çalışarak eve yetişmeye çalışmaktansa; dışarı çıkışlarınızı, bebeğinizin doktor randevularını uyku saatlerini dikkate alarak ayarlamanız işe yarayacaktır. Ancak, unutmayın; araç koltuğunda uzun uyku mecbur kalmadıkça tercih edilmemelidir.

3. Dikkat Dağıtma: Arabanızın penceresini biraz açabilir, müzik dinleyebilir, hatta onunla konuşarak ve oyunlar oynayarak, uyanık kalabilmesi için dikkatini dağıtabilirsiniz. Arabayı siz kullanıyorsanız, sakın kendi dikkatinizi de dağıtmayın:) Eğer arabada başka bir kişi ya da çocuğunuzun daha büyük kardeşi varsa ve size eşlik ediyorsa, dikkat dağıtma görevini verebilirsiniz.baby_car_Seat_motoraty

4. Mola Verme: Hava ve şartlar müsaitse arabayı durdurup birkaç dakika dışarı çıkmak, sonra yola devam etmek de işe yarayacaktır.

Ne denediyseniz olmadı ve çocuğunuz uyuyakaldıysa, yapacak birşey yok. Arabadaki uykusu yeterince derin değil ve evde yatağında uykuya devam edemediyse, aşırı yorulmaması için, bir sonraki uykusunu öne almayı deneyebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir