ZigZag
ADA – 14 AYLIK
ZigZag

Merhaba, artık biz de mezunuz…Bu yazıyı yazabildiğime hala inanamıyorum. Ada’ya hamileliğim esnasında uyku eğitimi dikkatimi çekmişti, zira ilk bebeğimde uzun zaman uyku problemleri çekmiştik; “ikinci bebeğimde bunu yaşamamalıyım ” dedim, iki kitap bitirip bir sürü video izlememe rağmen Ada doğduğunda bu isi tek başıma halledemeyeceğimi anladım ve Beeanne Çiğdem Hanım’ın tecrübelerine ve samimiyetine inanarak 14 ayımızda uyku eğitimine karar verdim…

Ada’nın  tek uykuya geçiş dönemine denk geldik, bu yüzden bizi zaman zaman zorladı ama Çiğdem Hanım bu zor dönemimizde hep yanımızda oldu; sabırlı bir anne olmama rağmen tıkandığım noktalar oldu ve Çigdem Hanım’ın bir telofonu yetti..Bir annenin ihtiyacı olan psikolojik destek; sanki kendi bebeği gibi sabırla dinlemesi, çözüm yolları sunması bizi zor geçen gecelerden ve kısa gündüz uykularından kurtardı…Eğitim aşamasında en çok dikkatimi çeken de Ada’nın iştahının açılması oldu. Düzenli uyku  düzenli beslenme ve anne-babaya düzenli kaliteli zaman…İyi ki sizi tanımışım Çiğdem Hanım; sizin sayenizde kendi yatağında bağımsız uyuyabilen balarısı ve eğitimli bir annesi var.

Gökçe Türkseven – Ada’nın Annesi

BeeAnne Notu: Çoookk teşekkürler güveniniz için öncelikle ve güzel sözleriniz için. Evet, beslenme de toparlanıyor elbette, düzenli geçen günle beraber, düzgün çalışan bir sindirim sistemi de arkadan geliyor. Vücut dinleniyor, acıkıyor, besleniyor…Bizim için de geçerli değil mi aynı şey ? Ben de iyi ki tanıdım, Ada’yı ve tatlı abisini kocaman öpüyorum, Adana’ya sevgiler ! 

 

0 cevaplar

Cevapla

Sen de bir yorum yap!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir