ZigZag
8-12 AY
ZigZag

Toplam Uyku: 13-14 saat

Gündüz Uykusu: 2-4 saat (2 uyku)

Gece Uykusu: 10-12 saat

– Bebekler genelde 8.ay itibariyle 3 uykudan 2 uykuya geçerler. Daha önceki uyku sürelerinin aralarını açarak ve yine aşırı yorulmamalarına dikkate ederek, gün içinde iki uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.

– Gece uykusuna yatış saatinin, 18:00-20:00 aralığında olması idealdir. Mevcut yatış saati, bu aralıktaysa aynı şekilde devam edebilirsiniz; ancak, gündüz uyku saatlerinin aralarını açarak 2 uykuyu gün içine yerleştirmelisiniz.

– 10.aya kadar, bebekler kiloya da bağlı olarak gece bir kez beslenmeye ihtiyaç duyabilirler; uyku ogünü sonrasında tekrar uykuya dalarlar.

– Bebeğinizin, fiziksel olarak da yoğun gelişme gösterdiği bir dönem olduğu için; ayağa kalkmayı, yürümeye çalışmayı yataklarında da denemeye çalışabilirler. Gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olduktan sonra tavsiyemiz, onlar için çok cazip olan bu yeni hareketleri gün içinde mümkün olduğunca pratik etmeye çalışmanız yönünde.

(Not: Bazı bebekler erken, bazı bebekler ise daha geç yürürler. Bebeğinizin büyümesi ile ilgili doktorunuzun bir uyarısı yoksa ve siz de bebeğinizin yeterince egzersiz yaptığından eminseniz, endişe etmemelisiniz)